Witamina D, często zwana słoneczną witaminą, należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Nasz organizm wytwarza ją samodzielnie pod wpływem światła słonecznego. Jako składnik odżywczy witamina D jest klasą samą w sobie i pełni wiele ważnych funkcji dla organizmu.

Receptura VitaSolaris® D3 została opracowana w Norwegii. Każdy składnik został wybrany z dołożeniem największej staranności. Dotyczy to zarówno cholekalcyferolu o jakości farmaceutycznej, jak i drugorzędnych składników, wykorzystywanych do utrzymania spoistości tabletki. Produkt nie zawiera barwników, aromatów jest bezglutenowy.

Norweski producent posiada certyfikację GMP, która oznacza szczególną dbałość o proces produkcji rozpoczynając od wyboru właściwej jakości surowców, a kończąc na badaniach jakościowych gotowego produktu.

VitaSolaris® D3 został zarejestrowany w GIS pod numerem GIS 2020/05/04/SD/0E15E2.

1 tabletka VitaSolaris® D3 zawiera 50 mikrogramów (2000 j.m.) witaminy D. Jest to maksymalna dzienna dawka witaminy D do przyjmowania w formie suplementów diety ustalona w 2019 roku przez Zespół ds. Suplementów Diety działający przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej.

Suplementacja witaminą D (u osób zdrowych):
  • dorośli (19-75 lat) – od 800 do 2000 IU (20-50 µg) na dobę (w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie), przez cały rok
  • seniorzy (>75 lat) – od 2000 do 4000 IU (50-100 µg) na dobę (w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie), przez cały rok


Źródło: Rusińska A., Płudowski P., Zasady suplementacji i leczenia witaminą D – nowelizacja 2018, Postępy neonatologii 2018; 24 (1) [doi: 10.31350/postepyneonatologii/2018/1/PN2018001]

Skład1 tabletka% RWS*
Witamina D350 μg1000

*RWS - Referencyjne Wartości Spożycia

Składniki: maltodekstryna, substancja zagęszczająca (celuloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych), substancja przeciwzbrylająca (fosforany wapnia, dwutlenek krzemu), cholekalcyferol (witamina D3), hydroksypropylometyloceluloza.

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka.

Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplementy diety nie mogą być substytutem (zamiennikiem) zróżnicowanej diety. Bardzo ważny jest zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy styl życia.

Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania stężenia 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku z lekarzem lub farmaceutą.

VitaSolaris® D3 jest źródłem witaminy D3. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) zalecane dzienne spożycie witaminy D3 wynosi 5 μg. Przy spożyciu 1 tabletki VitaSolaris® D3 zalecane dzienne spożycie zostaje pokryte w 1000%.
Źródło: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Nr partii produkcyjnej i data przydatności do spożycia: na opakowaniu.

Wyprodukowano w Norwegii przez Pharmatech A.S.

Wyłączny dystrybutor: Natural Pharmaceuticals Sp. z o.o.

VitaSolaris® D3 to oficjalnie zarejestrowany suplement diety w Polsce.
Nr rejestracji: GIS 2020/05/04/SD/0E15E2

VitaSolaris® D3 od Natural Pharmaceuticals zawiera tylko witaminę D3 - dla najlepszego wchłaniania przez organizm. Podobnie jest w przypadku innych naszych suplementów, które zawierają witaminę D.
Witamina D3 to postać witaminy D, która powstaje, gdy skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Można ją również znaleźć w niektórych produktach spożywczych, takich jak jajka i ryby.
Witamina D2 jest syntetycznym wariantem występującym w niektórych lekach i suplementach. Niektóre rodzaje grzybów potrafią wytwarzać witaminę D2 w świetle słonecznym.

Ciało
Witamina D w postaci D3 jest lepiej wchłaniana przez organizm (biodostępność) niż witamina D2. Badania wykazują, że magazynowanie witaminy D w organizmie zwiększa się bardziej kiedy przyjmowana jest witamina D3 w porównaniu do sytuacji, gdy przyjmowana jest witamina D2. Witamina D2 słabiej wiąże się z białkami transportującymi osocze niż odpowiadający jej metabolit witaminy D3. Głównie dlatego zaleca się stosowanie w suplementach witaminy D3.

Źródła:
  1. Houghton L A, Vieth R. The case against ergocalciferol (vitamin D2) as a vitamin supplement. Am J Clin Nutr. 2006 Oct;84(4):694-7
  2. Tripkovic L et al. Comparison of vitamin D2 and vitamin D3 supplementation in raising serum 25-hydroxyvitamin D status: a systematic review and meta-analysis. Am J Clin Nutr. 2012 Jun;95(6):1357-64

Witamina D odgrywa ważną rolę w Twoim organizmie. Pozwala ciału wchłonąć wapń z pożywienia, które jesz. W ten sposób ciało otrzymuje materiał budowlany, którego potrzebuje do zbudowania i utrzymania silnego szkieletu. Ponadto, witamina D wspiera układ odpornościowy, dzięki któremu pozostajesz zdrowy przez cały rok!

Najlepiej zapewnić sobie odpowiednią ilość witaminy D w organizmie przebywając na słońcu i jedząc tłuste ryby morskie. Badania wykazują, że obecnie tylko ok. 20% zapotrzebowania na witaminę D pochodzi z pożywienia.
Można też rozważyć uzupełnienie normalnej diety w witaminę D przy pomocy suplementu diety. VitaSolaris® D3 to suplement diety, który pomoże Ci uzupełnić dietę w witaminę D.

Źródło: Rusińska A., Płudowski P., Zasady suplementacji i leczenia witaminą D – nowelizacja 2018, Postępy neonatologii 2018; 24 (1) [doi: 10.31350/postepyneonatologii/2018/1/PN2018001]

Suplementacja witaminy D jest szczególnie istotna dla osób, które mało przebywają na słońcu lub nie jedzą tłustych ryb 2-3 razy w tygodniu.

Warto przy tym pamiętać, że osoby starsze nie wytwarzają witaminy D w skórze tak skutecznie, jak za młodu.

Kobiety po menopauzie również często mają niski poziom witaminy D w organizmie.

Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania stężenia 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku z lekarzem lub farmaceutą.

Możesz potrzebować suplementu w okresach słabego nasłonecznienia, na przykład jesienią i zimą.

Oraz jeśli nie dostarczasz wystarczającej ilości witaminy D z pożywieniem.

Osobom powyżej 75 r.ż. zaleca się stosowanie od 2000 do 4000 IU (50-100 µg) na dobę (w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie), przez cały rok.

Najnowsze badania wykazują, że seniorzy po 75 r.ż. często mają niski poziom witaminy D. Wyjaśnienie jest takie, że osoby starsze nie są w stanie produkować witaminy D w skórze tak skutecznie, jak wtedy, gdy były młodsze, a zatem mają większe szanse na jej niedobór.

Wystarczy 1 mała tabletka VitaSolaris® D3 dziennie, aby zaspokoić zalecane codzienne zapotrzebowanie na witaminę D u osób powyżej 75 roku życia.Źródło: Rusińska A., Płudowski P., Zasady suplementacji i leczenia witaminą D – nowelizacja 2018, Postępy neonatologii 2018; 24 (1) [doi: 10.31350/postepyneonatologii/2018/1/PN2018001]

W długim sezonie zimowym Polacy często mają trudności z zaspokojeniem zapotrzebowania na witaminę D. Ze względu na szerokość geograficzną naszego kraju, w okresie od października do marca synteza skórna witaminy D nie jest efektywna.

W Polsce, synteza witaminy D w skórze może być efektywna w okresie wiosenno-letnim (od maja do września), pomiędzy godziną 10.00 a 15.00, kiedy kąt padania promieni słonecznych jest odpowiedni, temperatura powietrza sprzyja kąpielom słonecznym, a pokrywa chmur nie przysłania słońca.

Suplementacja witaminy D jest szczególnie ważna w miesiącach zimowych, ale jeżeli wytyczne dotyczące przebywania na słońcu nie są spełnione*, zalecana jest suplementacja przez cały rok.

* przebywanie na słońcu od maja do września z odkrytymi przedramionami i podudziami przez >15 min w godzinach od 10.00 do 15.00, bez kremów z filtrem.
Źródło: Rusińska A., Płudowski P., Zasady suplementacji i leczenia witaminą D – nowelizacja 2018, Postępy neonatologii 2018; 24 (1) [doi: 10.31350/postepyneonatologii/2018/1/PN2018001]

Istnieje wiele powodów niedoboru witaminy D w organizmie, ale jednym z najważniejszych jest fakt, że spędzamy mało czasu na słońcu, dużo w pracy bądź w domu. Do tego dochodzą długie zimowe miesiące i niewiele pokarmów w diecie zawierających tę ważną witaminę. Zaspokojenie zapotrzebowania na witaminę D stanowi zatem wyzwanie dla większości z nas Polaków. A kiedy 80% produkcji witaminy D w organizmie pochodzi z przebywania na słońcu, nie może być zaskoczeniem, że Polacy mają jej tak niewiele.

Możesz szybko i łatwo zabezpieczyć swoje darmowe opakowanie VitaSolaris® D3. Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz formularz zamówienia na tej stronie, a Twoje bezpłatne roczne opakowanie VitaSolaris® D3 zostanie wkrótce do Ciebie wysłane. Opłacasz tylko koszty przesyłki w wysokości 12,95 zł. Przesyłka w bezpieczny sposób dotrze prosto do Twojej skrzynki pocztowej.
Zdecydowaliśmy się rozdać bezpłatnie VitaSolaris® D3 ponieważ chcemy wspierać Ciebie i Twoich bliskich w trosce o Wasze zdrowie.

Tak, składając teraz zamówienie na VitaSolaris® D3, suplement witaminy D, już wkrótce otrzymasz swoje bezpłatne roczne opakowanie prosto do skrzynki pocztowej. Opłacasz tylko koszty przesyłki w wysokości 12,95 zł.

W Natural Pharmaceuticals mamy świadomość, że ze względu na szerokość geograficzną, w której żyjemy, większość Polaków cierpi na niski poziom witaminy D.

Aby pokazać, że nam na Tobie zależy, w ramach kampanii organizowanej przez Natural Pharmaceuticals rozdajemy dla każdego domu w Polsce 1 roczne opakowanie VitaSolaris® D3, suplementu witaminy D. Traktujemy to jako swoją misję i w ten sposób pomagamy Polakom zacząć troszczyć się o swoje zdrowie.

Rozdajemy witaminę D za darmo, aby ułatwić nowym Klientom poznanie naszej oferty i usług, aby mogli nas wypróbować. Cieszy nas, że Klienci, którzy mieli raz szansę poznać nasze suplementy, wracają i zamawiają również inne nasze produkty, na przykład kwasy Omega-3 na bazie norweskiego łososia.

Rozdanie setek tysięcy opakowań rocznego zapasu witaminy D to bardzo kosztowne dla nas przedsięwzięcie, ale wiemy, że jak Klienci nas poznają, to chętniej zostaną z nami na dłużej.

Absolutnie nie, to nie jest subskrypcja. Zamówienie bezpłatnego opakowania VitaSolaris® D3, z rocznym zapasem witaminy D do niczego Cię nie zobowiązuje.

Otrzymujesz od nas tylko tę jedną dostawę witaminy D i opłacasz tylko koszt przesyłki w wysokości 12,95 zł, chyba że zamówiłeś również inny produkt.

Nie, traktujemy Cię z szacunkiem, gdyż chcemy, aby nasi Klienci byli z nas zadowoleni. Owszem, od czasu do czasu otrzymasz od nas dobrą ofertę na suplementy, ale nie będziemy nadużywać Twojego zaufania.

Gdy zamówisz nasz darmowy roczny zapas witaminy D, VitaSolaris D3, zaproponujemy Ci prawdziwy bestseller, kwasy Omega-3 na bazie łososia norweskiego, i to na świetnych warunkach. Ale jeśli nie chcesz, nie musisz nic kupować. Naprawdę nie ma żadnych zobowiązań.

Ponadto możesz zarządzać swoimi preferencjami kontaktu i w każdej chwili dać nam znać, że już nie chcesz od nas otrzymywać kolejnych ofert.

Regulamin oferty podstawowej znajdą Państwo pod tym linkiem.
Regulamin oferty standard znajdą Państwo pod tym linkiem.
Regulamin oferty premium znajdą Państwo pod tym linkiem.
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji
×
2000 j.m.
w 1 tabletce
ZAMÓW
TERAZ
VitaSolaris® D3
Zapas witaminy D na cały rok
może być Twój ZA DARMO!